Style Switcher

Predefined Colors

Opublikowano

W CO INWESTUJESZ?

Autor: avida0 komentarzy Kategoria: Aktualności

Witaj w kolejnym wpisie naszego avidowego bloga. Nie zapomnij pobrać PDF’a z podsumowaniem artykułu, w którym znajdziesz miejsce na swoje NOTATKI i ZADANIA do wykonania! 📰

 

W CO INWESTUJESZ?

Możliwości lokowania pieniędzy jest wiele. Można kupić nieruchomości na wynajem, można zainwestować na giełdzie, w złocie, czy też w udziałach dobrze prosperującej firmy. A czy pomyślałeś o inwestycji w coś co jest dla Ciebie najbardziej cenne, w coś, co nie straci na wartości, w coś co z czasem może procentować, w coś, czego nikt Ci nie zabierze– w swój rozwój osobisty?

Nasza edukacja nie skończyła się wraz z otrzymaniem dyplomu ze studiów czy szkoły średniej 🎓

Uczymy się całe życie, a tym bardziej, że dzisiejszy świat mknie w takim tempie, że wręcz wymusza na nas pewną elastyczność i zmiany. Oczywiście nic nie musimy- jednak czy warto opierać się zmianom na dobre?
Czy warto stać w miejscu, by po latach obudzić się i stwierdzić, że straciło się kilka lat?

 

JAK INWESTOWAĆ?
Zapytasz– co mam robić? Jak się rozwijać? Powiesz, że to wymaga pieniędzy? 💸
Często tak. Coś, co wymagało poświęcenia czasu, uwagi, doświadczenia, coś co daje nam podpowiedzi, czy wręcz gotowe rozwiązania, na czym oszczędzamy swój czas i pieniądze, ma swoją wartość. Jeśli temat rozwoju osobistego jest Ci znany nie od dziś, to wiesz, że niektóre szkolenia biznesowe, prowadzone przez biznesmenów, którzy osiągnęli sukces w danej dziedzinie, mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy…dolarów. I jak to się dzieje, że zawsze mają pełne sale? 👩‍💼 Niesamowitym jest to, że w momencie kiedy dostrzeżesz tę wartość, już wiesz dlaczego 💪  Ale spokojnie, nie trzeba zaraz wydawać tysiąca dolców- wystarczy rozejrzeć się dookoła.. Żyjemy w takim świecie, że naprawdę wieeele rzeczy, w tym treści merytorycznych i praktycznych, jest na wyciągnięcie ręki.. i to całkiem za darmo!

Ups, przepraszamy, jest jednak jakiś koszt– to Twój czas! Dysponujesz bankiem 1440 minut dziennie i Ty nim zarządzasz, podejmując decyzję na co go przeznaczysz. Chcąc rozwijać siebie, chcąc „iść do przodu” w jakiejkolwiek dziedzinie, poświęcenie czasu jest czymś niezbędnym, bo nikt i nic nie zastąpi w tym Ciebie.
Tu chodzi o Twoje zaangażowanie, o Twoje skupienie i poświęcenie uwagi na danym temacie.

 

CO TO?
Czy już wiesz co to jest? Czy wiesz w jakiej dziedzinie chcesz się rozwijać?
Czy chodzi o umiejętności dotyczycące relacji w innymi, jak np. asertywność, czy doskonalenie umiejętności zawodowych np. sprzedaży? Cokolwiek to jest i masz to teraz w swojej głowie– skup się na tym.

Zastanów się co możesz zrobić w kierunku rozwoju danej kompetencji. Jak możesz zdobyć więcej wiedzy na jej temat? Czy jest to książka z biblioteki, materiały w google, na branżowych blogach czy filmikach youtube? Wiedzy, która jest w zasięgu ręki jest naprawdę wiele- tym bardziej może trudniej ją docenić 🤗 Skup się na autorytetach w danej dziedzinie, które warto obserwować (w mediach społecznościowych to dość popularny trend) i czerpać dobry wzór. Postanów sobie, że poświęcisz daną ilość czasu (np. godzinę dziennie, trzy godziny w tygodniu itp.) na zdobywanie wiedzy, zadawanie sobie pytań w związku z daną tematyką, które często są bardzo pomocne, by nie tylko uzmysłowić sobie miejsce w jakim się znajdujesz, ale także kierunek zmiany.

Nie poddawaj się, gdy przyjdzie pierwsze zniechęcenie, postaw sobie cel i dąż do niego. Bądź wytrwały w postanowieniu, działaj regularnie i nawet jak raz, czy dwa razy zawalisz, wstań i idź dalej! 💪 Zobaczysz po czasie efekty i zmiany, a nic nie motywuje bardziej niż progres, tak więc- nie zbaczaj z kursu!
Jeśli dana kwestia na tyle Cię zaangażuje i „wkręci” możesz znaleźć kursy i szkolenia, w których udział może ugruntować Ci zdobytą już wiedzę oraz poznać innych „freak’ów” tej właśnie kompetencji. Wówczas sam też zadecydujesz w co zainwestujesz coś więcej oprócz swojego czasu.

 

Nasz blog również stworzyliśmy z myślą o Tobie. Chcemy inspirować, dawać zastrzyk wiedzy i treści merytorycznych, które mogą zmieniać myślenie, działanie, a w konsekwencji życie osobiste i zawodowe.
Ze względów oczywistych, jak wielkość wpisu na blogu, czy też przekaz stricte jednostronny, nie mamy możliwości wejść z Tobą w interakcję i skupić się na dobraniu dla Ciebie indywidualnych rozwiązań, ale mamy nadzieję, że nasze wpisy będą także jedną z cegiełek, pomocnych w rozwoju Twoich kompetencji ❤️

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się PO CO w każdym artykule przygotowujemy dla Ciebie zadania do wykonania 📝, to dziś powinieneś już wiedzieć DLACZEGO. Pytanie- czy inwestujesz w siebie i poświęciłeś czas, aby je wykonać? Jeśli nie- wróć do nich- są DLA CIEBIE! 😊 Powodzenia.

 

____ POBIERZ PDF’a, w którym czekają na Ciebie ZADANIA i miejscem na Twoje notatki____

 

Pozdrawiamy Cię serdecznie,

– redakcja Akademii Avidy

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,