Style Switcher

Predefined Colors

Opublikowano

WYZNACZANIE CELÓW- po co mi to?

Autor: avida0 komentarzy Kategoria: Aktualności

 

Witaj w kolejnym wpisie naszego avidowego bloga. Nie zapomnij pobrać PDF’a z podsumowaniem artykułu, w którym znajdziesz miejsce na swoje NOTATKI! 📰 Dziś o wyznaczaniu sobie celów- na początek chcemy byś odpowiedział sobie na pytanie: PO CO…???

WYZNACZANIE CELÓW- po co mi to?

Dlaczego słyszymy wszem i wobec, że mamy stawiać przed sobą cele 🎯 – w pracy, w sporcie, w życiu? Czy bez tego nie da się osiągnąć sukcesu? Czy jest to konieczne i bez tego naprawdę nie wiemy jak działać? Czy to tylko swoista moda na piękne sformułowania, czy jednak jest w tym coś wartościowego? 🤔

 

Przypomnij sobie ostatniego Sylwestra, wejście w Nowy Rok i… postanowienia noworoczne. Składałeś je sobie? Czy mówiłeś sobie kiedykolwiek, że rzucisz palenie, że zgubisz parę kilogramów, że zaczniesz biegać, zaczniesz realizować swoje pasje, czy rozwijać się zawodowo? Jak długo byłeś wierny temu postanowieniu? Czy na początku lutego pamiętałeś jeszcze czego chciałeś 1 stycznia?

A jeśli pamiętasz, to CO z tym zrobiłeś… 🤷‍ ?

Czy TO co sobie wyobraziłeś, to była iluzja, marzenie, czy postawiony konkretnie cel? Czy to nadało bieg Twojemu życiu, czy pozwoliło tylko na chwilę przenieść się do Twojego idealnego świata, gdzie wszystko dzieje się po Twojej myśli? Jak widzisz mamy dziś do Ciebie wiele pytań, może i retorycznych, ale potrzebnych. Dlaczego?

Wyobraźnia ma w sobie ogromną siłę 💪, jeśli jednak tylko na niej poprzestaniemy, nic w naszym życiu nie wydarzy się zgodnie z tym, czego tak bardzo chcemy. Nasze pragnienia zostaną tylko w kategorii marzeń, które nosimy w głowie, naiwnie wierząc „że może kiedyś”, „że za jakiś czas” – a pamiętaj, że czas biegnie, a tego już nie zmienisz. ⏳  Jeśli sam nie ustalisz celów dotyczących Twojego życia i Twoich marzeń, po czasie okaże się, że owszem spełniasz cele – pytanie tylko– JAKIE i CZYJE?

👉 TY KREUJESZ RZECZYWISTOŚĆ

Największą motywacją do ustalania celów, jest to, że masz wpływ na swoje życie i możesz iść w tym kierunku, jaki SAM sobie wyznaczysz, a nie tam gdzie poniesie cię los, czy decyzje i cele innych ludzi.

👉 WIESZ DOKĄD ZMIERZAĆ

Po drugie kiedy masz jasno sprecyzowany cel do osiągnięcia, wiesz na czym się skupić. Wówczas można także łatwiej określić, czy twoje działania, zmierzają do tego celu, czy też nie. Można określić także na jakim etapie realizacji jesteś, co da Tobie wskazówki- co jeszcze należy zrobić, aby osiągnąć dany efekt.

Przyjrzyj się sportowcom. Kiedy przygotowują się do zawodów są maksymalnie skoncentrowani na zadaniu i celu, jaki mają osiągnąć. Po to przecież startują. Nikt nie zwycięża „przez przypadek” lub „jakoś to wyszło” 🙂 To była jasno wyznaczona ścieżka różnych zadań, które do tego celu doprowadziły.

👉 JESTEŚ BLIŻEJ REALIZACJI MARZEŃ

Chwile zwątpienia i potknięcia będą się zdarzać. Weź to pod uwagę zawczasu. Kiedy się zdarzą, po prostu powiesz sobie „oho, to jest ten moment- idę dalej po swoje” i nawet jeśli nie zrealizujesz założeń w 100%, to i tak wiedząc dokąd iść, osiągniesz więcej, niż gdybyś tego celu nie wyznaczył. Nie utknij w pułapce perfekcjonizmu, skup się na tym ile już przeszedłeś i JAKI będzie efekt, jeśli wytrwasz.

👉 TRZYMASZ CEL/ MARZENIE W ZASIĘGU WZROKU

Jeśli to Ci pomoże- wydrukuj sobie zdjęcie wizualizujące Twój cel. Jeśli do czegoś dążysz, to przecież dokładnie wiesz dlaczego 😊 Podróż, wymarzony samochód, założenie rodziny, cel edukacyjny, czy zawodowy- realizacja każdego z nich  ma przynieść Ci konkretną wartość, zmianę, korzyść. Nie wstydź się mówić o nich głośno, gdy uznasz, że Twoje otoczenie może Cię dodatkowo zmotywować do działania! Gdy Twoje cele staną się integralną częścią Twojego życia, nie tylko nie będziesz o nich zapominał, ale przestaniesz traktować je jako coś oderwanego od rzeczywistości, z ciągła możliwością odraczania na później.

 

Powodów dlaczego jest sens wyznaczać cele, można mnożyć, jednak jeśli wcześniej nie myślałeś o tym, warto na razie przeanalizować te powyższe 👆 My z pewnością wrócimy do tej tematyki w przyszłości i za pośrednictwem naszych artykułów postaramy się przeprowadzić Cię przez koleje kroki przybliżające Cię do realizacji celów 💪

Tymczasem… zatrzymaj się na chwilę i pomyśl 💬 jakie masz marzenia- dotyczące Twojego życia, Twojej rodziny, Twojej pasji. Pomyśl także, na ile Twoje działania i to co robisz, przybliża Cię do realizacji któregoś z tych marzeń. Jeśli widzisz różnicę pomiędzy tym, co chciałbyś osiągnąć w swoim życiu, a tym jak jest obecnie– może zrozumiesz, że warto wyznaczyć sobie cel, którego realizacją sprawisz sobie dużo przyjemności? 😊

____ POBIERZ PDF’a w wersji do druku z ZADANIEM i miejscem na Twoje notatki____

 

Inaczej się nie da- proces realizacji celu musi zostać aktywowany, zatem DO DZIEŁA!😊

Miłego dnia!
– redakcja Akademii Avidy

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,